V spodnjem zapisu pišemo na temo Žlebovi – aluminijasti žlebovi, plusi in minusi.
Žlebovi, pomemben detajl na vsaki strehi
Žlebovi niso ravno prva stvar, ki bi jo človek opazil na hiši, oziroma strehi hiše, vendar so kljub temu zelo pomemben del le te.
V njih se nabira meteorna voda, ki potem po odtočnih ceveh odteka v kanalizacijo ali kakšen drugačen zbirnik vode. Paziti moramo, da so žlebovi čisti, da niso zamašeni, ker drugače lahko voda, ki nima prostega pretoka povzroči takšno ali drugačno škodo. Če ne drugega, se umaže fasada na hiši ali pa začne zamakati.
Poznamo več vrst materialov, iz katerih so narejeni žlebovi, pa tudi več oblik, v katerih jih je mogoče dobiti.
Več informacij o različnih vrstah žlebov, boste našli na povezavi.
CNC obdelava za žlebove
CNC rezkanje kovin ter cnc obdelava kovin zahteva, da ima obdelovalec/ponudnik žlebov strokovno usposobljeno ekipo za cnc obdelavo žlebov, stružnica z gnanimi orodji in struženje aluminija pa mora, na žlebovih biti izdelano vrhunsko in brez napak.
CNC obdelava kovin zahteva možnost obdelave najrazličnejših kovin. Od aluminija, medenine, jekla, acetala, nerjavečega jekla, plexi, ipd… Konkretno pa obdelava žlebov pomeni cnc obdelavo celotnega programa ožlebovanja streh: izdelava želenih oblik obrob žlebov, izdelava in obdelava slemen, profilov, polic, oglatih žlebov, ipd…
Za razliko od klasične obdelave kovin, ponuja cnc obdelava za žlebove nedvomno višjo kakovost in doseganje višjih standardov. Vrhunski CNC operaterji ponujajo natančne razreze kovin, kakor tudi:
- CNC struženje (dolžinsko z gnaninimi orodji in y osjo)
- cam struženje na dolgostružnih orodjih
- mig varjenje
- ter klasično struženje
Žlebovi – aluminijasti žlebovi, plusi in minusi
Kot vsaka stvari imajo tudi aluminijasti žlebovi svoje pluse in ravno tako tudi svoje minuse. Le nekaj od teh, jih lahko preberete tu spodaj:
Velika in glavna prednost aluminijastih žlebov je življenjska doba. Aluminijasti žlebovi so tako rekoč večni, saj jim voda ne more priti do živega. Aluminij je material, ki je namreč nerjaveč.
Velik in skoraj edini minus, pa je seveda cena, ki se kar hitro pomnoži v primerjavi z plastificiranimi in pocinkanimi žlebovi.
Tu se tudi praviloma ne poslužuje uporaba barve, saj naravni videz aluminija naredi efekt ne glede na stil gradnje, kar pa ni ravno nujno. Stvar okusa.
Torej… aluminijasti žlebovi:
.
- imajo dolgo življenjsko dobo, so enostavni za montažo in odporni na vremenske spremenljive pogoje, ter kar je skoraj najpomembnejše: cenejši so od bakra.
- Če na njih ne želite opravljati vzdrževalnih del, se morate odločiti za različico »brez šivov«.
- Kakovostni aluminijasti žlebovi so izdelani iz aluminija, ki je debelejši od 0,8 mm.
- Lahko se odločate med množico barv, ter izberete žlebove, ki se ujemajo z barvo vaših okenskih okvirjev in vrat.
Preberite še: Strešna kritina in materiali
Oznake besedila: Žlebovi – aluminijasti žlebovi, plusi in minust